2017-03-29, 15:34
UAB RA44

UAB RA44

Sveiki, norečiau papasakoti apie šią įmonę. Tai yra pono Anupro maitinimo įstaiga (BELMONTAS, The old green house-retoranas). Šitoje įmonėje žmonės yra išnaudojami žiauriausiai Lietuvoje. Mokamas atlyginimas yra 1.15€ už valandą - tai yra dvigubai mažiau nei yra officialus minimumas Lietuvoje.

Tik nesuprantu kodėl nei darbo inspekcija savo darbo neatlieka, nei mokečių inspekcija, nes ten yra taip plaunami pinigai restorane (The Old Green House) yra papildoma kasa atidaryta juodiems pinigams (turbut ponas Anupras yra gerai sumokėjęs kažkam į kišenę). Puse darbuotojų yra net oficialiai neįdarbinti, o tie kurie įdarbinti, tai puse etato, o dirba net visus du. Darbuotojai neturi jokiu socialiniu garantijų, biuleteniai nėra mokami, atostoginiai (jei paprasai tokių) esi apšaukiamas "durnium". Jei susirgai būni apšauktas, kad simuliuoji, kad tik neitum į darbą. Jei tavęs paprasė padirbti per tavo laisvadienį ir tu atsisakiai - gali būti išspirtas iš darbo.

Naujokai nėra mokomi dirbti, todėl vos ne kasdien suklysta, o už klaidas moka kosmines baudas (pinigines), algos vėluoja, pietų pertraukos nėra, o jei užsisakai pavalgyt - esi apšaukiamas, kodėl valgai darbo metu (apie cigaretės pertraukėles visiškai tyliu).

Ir šiaip ponas Anupras pastoviai rėkia ant personalo visokiais žodžiais vadina, o jeigu yra girtas arba išgėręs - išvis baisu - pastoviai mašiną vairuoja tokioje stadijoje (stebiuosi kaip jis nieko neužmušė būdamas toks girtas už vairo).

Maisto kokybė už tokius pinigus nėra verta to. Teko pačiam ne kartą matyti kaip maistas po banketo yra permalamas su mėsmale ir po to kitą dieną gaunasi "šaunūs" žemaičių blynai. Brangioji direktorė Giedrė Burevičiūtė visa tai mato ir supranta. Pati nekartą yra apšaukta pono Anupro prie viso personalo ir klientų, bet vis tiek jį gina ir palaiko, nes niekada nekovoja už savo kelektyvą.

Administratorės Vaiva, Diana ir daug kitų yra ne žmonės, o "gyvačių" lizdas. Ir tai ką papasakojau yra labai maža dalis, ką teko patirti ir pamatyti dirbant ten puse metų (kol nepadirbsi nesuprasi). Tik nesuprantu vieno. Kaip tokie verslininkai klesti Lietuvoje. Todėl mūsų šalis ir žlunga per tokius verslininkus kaip ponas Anupras. Ir nesuprantu, kur mūsų valstybinės įstaigos, kurios turėtų rūpintis ir prižiūrėti, kad tokie verslininkai būtų sudramdyti. Jei tokių nebūtų manau Lietuvoje būtų daug lengviau gyventi.

Tomas (Vilniaus m.)